Gülsün KESKİN

1992 de 9 Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Keskin, 25 yıl boyunca Türkiye’nin en kurumsal firmalarından biri olan Elginkan Holding bünyesindeki ECA Valf Sanayii A.Ş.’de ağırlıklı olarak Sürekli İyileştirme ve Kalite Yöneticisi olmak üzere değişik pozisyonlarda mühendis ve yönetici olarak görev yaptı. Endustri muhendisliginin temel ilgi alanı olan verimlilik arttırma, kalite iyileştirme ve süreç geliştirme odaklı çalışmalarda, bilhassa da sürekli iyileştirme, Yalın 6 Sigma, TPM, TQM, ölçme ve izleme alanlarında uzmanlaştı.

1999-2000 yıllarında EFQM eğitim surecini takiben, şirketinde ozdegerlendirme ve aksiyon planlama calışmalarına liderlik etti. 6 sigma Yeşil Kuşak, Refa İş Etüdü ve iş değerleme, EFQM değerlendirici  sertifikalarına sahip olan Keskin, profosyonel meslek haytının son 10 yılında Yönetim Sistemleri Müdürülüğüne eşlenik olarak Yalın 6 Sigma ve TPM Koordinatorlugu gorevlerini yuruttu. Bu süreçte Kalder de EFQM ve  Yılın Başarılı Ekibi odul sureclerinde degerlendiricilik de yaptı. 2017 yılında Surekli İyileştirme Koordinatoru olarak yonlendirdiği Kobetsu kaizen projeleri, Kalder- Yılın Başarılı Ekibi ve Bilim ve Sanayi Bakanlığı verimlilik ödüllerinde dereceler aldı.

Meslek hayatı boyunca gönüllü olarak STK larda görev alan Keskin, 2014 den bu yana MMO bunyesindeki Kaizen Paylaşımları Etkinliğinde duzenleme komitesi uyesi ve degerlendirici olarak aktif olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu etkinliklerde ayrıca Moderatör olarak Kaizen de Ölçülebilirliğin Önemi panelinde ve Ödüllü Kuruluşların Başarıya Giden Yol Haritası panelinde yer aldı. Kasım 2019 da düzenlenecek olan MMO bünyesindeki Tedarik Zinciri Yönetimi Konferansında da yürütme komitesinde de eş zamanlı olarak çalışmaktadır.