Operasyonları Görselleştirme

Operasyonları görselleştirme, bugünkü konumuz.

Bu dönemde kuaförlerin ve berberlerin kapalı olması sebebiyle sıkıntı yaşanan konulardan biri de saç kesimi. Erkekler için saç kesme makineleri, bugünlerde fiyatı ve satışı en çok artan ürünlerden. Saç kesim makinesini almak yetmiyor tabi. Daha önce hiç kullanmamış biri için nasıl kullanacağını bilmek de önemli.

Panasonic, erkekler için saç kesim modellerine göre saç kesiminizi nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili videolar hazırlamış. Aşağıda örnek bir videonun linkini bulabilirsiniz. Video, gayet net bir şekilde adım adım ne yapmanız ve nasıl yapmanız gerektiğini anlatıyor.

Bu videolar ve anlatım tekniği, işletmelerde hazırlanan standart operasyon talimatları ya da çalışanlar için hazırlanan görsel talimatlar için çok iyi bir örnek.

Hazırladığınız talimat ya da videonun yeterli olup olmadığını anlamak istiyorsanız aşağıdaki şekilde test edebilirsiniz.

Kullandığınız talimattaki adımları izleyerek o işi yapmaya çalışın. Test sırasında tespit ettiğiniz eksiklikleri not edin. Ta ki hazırladığınız video ya da talimattaki adımlarda hiç eksik kalmayıncaya kadar çalışmaya devam edin.